FANDOM


Obwodnica Marek - fragment drogi ekspresowej S8 ciągnący się od węzła w Markach koło warszawskiego centrum handlowego Targówek przez Zielonkę, Kobyłkę i Wołomin do Radzymina i obwodnicy tego miasta. Budowa ma się rozpocząć w latach 2011-2014 w momencie, gdy zostanie wybudowana Wschodnia Obwodnica Warszawy, Ekspresowa Obwodnica Warszawy i Obwodnica Etapowa Warszawy. Z wybudowaniem tych tras powstanie fragment obwodnicy Marek (odcinek Trasa Toruńska - Drewnica). Obwodnica ma omijać miasto Marki od wschodu.

W sierpniu 2009 roku w związku z przesunięciem realizacji budowy obwodnicy Marek o kilka lat przez GDDKiA, mieszkańcy Marek rozpoczęli akcję "TAK dla obwodnicy MAREK", która dąży do przyśpieszenia budowy obwodnicy. 30 sierpnia odbyło się rozdawanie cukierków przez mieszkańców chcących obwodnicy dla kierowców, którzy tego dnia będą się męczyć z przejazdem przez Marki.[1][2][3].

Przypisy

Linki zewnętrzne Edytuj

Wikipedialogo.png


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki